Axel Nilsson, Skugga och sol

Axel Nilsson, Skugga och sol
Axel Nilsson, Skugga och sol
Axel Nilsson, Skugga och sol
Axel Nilsson, Skugga och sol
Axel Nilsson, Skugga och sol
Axel Nilsson, Skugga och sol
Axel Nilsson, Skugga och sol
Axel Nilsson, Skugga och sol

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

AXEL NILSSON
1889-1991
Skugga och sol
Signerad Axel Nilsson. Olja på pannå, 58 x 46 cm.
PROVENIENS
Bukowskis Moderna, Svensk-Franska Konstauktioner, auktion 470, hösten 1989, katalognr 230

455

2017-11-10