Barbro Östlihn, Man-hole-cover

Klubbat för:

40000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

BARBRO ÖSTLIHN
1930-1995
Man-hole-cover
Signerad och daterad Östlihn 1962. Olja på duk, 104 x 116 cm.
.
PROVENIENS
Galerie Baudoin Lebon, Paris

LITTERATUR
Utställningskatalog, Barbro Östlihn, Liv och Konst. Norrköping 2003. Avbildad sid 82, kat nr 2.

459

2017-11-10