Bruno Mathsson, liggfåtölj, Karl Mathsson

Klubbat för:

18000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

BRUNO MATHSSON, liggfåtölj, Karl Mathsson, 1930-40-tal, karmar i björk, sits i sadelgjord, kudde klädd i Josef Franktyg, etikettmärkt BRUNO MATHSSON MÖBLER samt BRUNO MATHSSON FIRMA KARL MATHSSON VÄRNAMO med påskrift BM 36, höjd 82, längd 162 cm, mindre slitage, omklädd kudde

109

2017-11-09