Edna Martin, "Blå äng", matta

Edna Martin,
Edna Martin,
Edna Martin,
Edna Martin,
Edna Martin,
Edna Martin,
Edna Martin,
Edna Martin,
Edna Martin,
Edna Martin,
Edna Martin,
Edna Martin,
Edna Martin,
Edna Martin,
Edna Martin,
Edna Martin,

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-45 000 SEK

EDNA MARTIN, "Blå äng", Södra Kalmar läns hemslöjd, 1950, flossa, signerad S.K.L.H. 1950, formgiven på 1940-talet, 253 x 172 cm

225

2017-11-09