Einar Jolin, Hustak över Stockholm

Klubbat för:

37000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

EINAR JOLIN
1890-1976
Hustak över Stockholm
Signerad och daterad Jolin 1937. Olja på pannå, 35 x 27 cm.
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Kvalitetsauktion, våren 1983, katalognr 3137

402

2017-11-10