Einar Jolin, På stranden - sommarbild från Gotland
Klubbat för:
26000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
EINAR JOLIN
1890-1976
På stranden - sommarbild från Gotland
Signerad och daterad Einar Jolin 1932. Akvarell på papper, 33,5 x 49 cm.
.
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén, våren 2006, katalognr 704
501
2017-11-10