Eugène Barillot, figurin, art nouveau
Klubbat för:
16000 SEK
Utropspris
10 000-15 000 SEK
EUGÈNE BARILLOT "Bretonska", figurin i art nouveau, 1800-talets slut, patinerad brons med detaljer i elfenben, sockel av marmor, signerad E. Barillot, höjd 36 cm, ena ärmen och armarna med skador och lagningar
37
2017-11-09