Eugène Barillot, figurin, art nouveau

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

10 000-15 000 SEK

EUGÈNE BARILLOT "Bretonska", figurin i art nouveau, 1800-talets slut, patinerad brons med detaljer i elfenben, sockel av marmor, signerad E. Barillot, höjd 36 cm, ena ärmen och armarna med skador och lagningar

37

2017-11-09