Eva Englund, vas, Orrefors 1987

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

EVA ENGLUND, vas, Orrefors 1987, Graal, polykrom dekor av ansikten mot svart fond, signerad Orrefors 959430 Eva Englund Graal 1-87, höjd 27 cm

PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Specialauktion Svenskt Konstglas, 1990

342

2017-11-09