Eva Englund, vas, Orrefors 1987
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
EVA ENGLUND, vas, Orrefors 1987, Graal, polykrom dekor av ansikten mot svart fond, signerad Orrefors 959430 Eva Englund Graal 1-87, höjd 27 cm
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Specialauktion Svenskt Konstglas, 1990
342
2017-11-09