Hans Bergström, golvlampa, Ateljé Lyktan

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

HANS BERGSTRÖM, golvlampa, uplight, Ateljé Lyktan 1940-tal, modell 526, fot i mässing och mahogny, kupa i vitt överfångsglas med slipade detaljer, höjd 165 cm, foten med repor

101

2017-11-09