J.E. Blomqvist, fåtölj, Uppsala 1940-tal
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
12 000-15 000 SEK
J.E. BLOMQVIST, fåtölj, Uppsala, 1940-tal, mahogny, fast stoppad klädsel i rött ylletyg med pärlspikning, armstöd i rött skinn med pärlspikning, brickmärkt AKTIEBOLAG J E BLOMQVIST UPPSALA samt AB JEB U, höjd 91 cm, smärre slitage, armstödens skinnklädsel sekundär
94
2017-11-09