J.E. Blomqvist, fåtölj, Uppsala 1940-tal

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

12 000-15 000 SEK

J.E. BLOMQVIST, fåtölj, Uppsala, 1940-tal, mahogny, fast stoppad klädsel i rött ylletyg med pärlspikning, armstöd i rött skinn med pärlspikning, brickmärkt AKTIEBOLAG J E BLOMQVIST UPPSALA samt AB JEB U, höjd 91 cm, smärre slitage, armstödens skinnklädsel sekundär

94

2017-11-09