Karel Appel, Figurkomposition
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
80 000-100 000 SEK
KAREL APPEL
Holland 1921-2006
Figurkomposition
Signerad Appel. Gouache, olja och krita på papper, 33 x 29 cm.
På baksidan märkt A21
Utförd på 1970-talet
Äktheten bekräftad av Jan Nieuwenhuizen Segaar.
PROVENIENS
Konstnären Piet Mogets samling
549
2017-11-10