Karmstolar, 1 par, Sverige
Klubbat för:
15000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Sverige 1940/50-tal, av sportstugetyp, betsad furu, lösa stoppade sits- och ryggkuddar, höjd 69, hela sitsens djup 74 x 72 cm, mindre slitage
PROVENIENS
Prinsessan Sibyllas fritidshus på Ingarö, Stockholms skärgård.
86
2017-11-09