Lysberg & Hansen, fåtöljer, 1 par, Danmark
Klubbat för:
15000 SEK
Utropspris
18 000-20 000 SEK
LYSBERG & HANSEN, fåtöljer, 1 par, Danmark 1940/50-tal, stoppad klädsel, mässingsskodda ben i jakaranda, höjd 80 cm, smärre slitage
HISTORIK
Lysberg och Hansen är en dansk möbelfabrik som varit hovleverantör till både det danska och svenska hovet.
167
2017-11-09