Lysberg & Hansen, fåtöljer, 1 par, Danmark

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

LYSBERG & HANSEN, fåtöljer, 1 par, Danmark 1940/50-tal, stoppad klädsel, mässingsskodda ben i jakaranda, höjd 80 cm, smärre slitage

HISTORIK
Lysberg och Hansen är en dansk möbelfabrik som varit hovleverantör till både det danska och svenska hovet.

167

2017-11-09