Marc Chagall, Aleko
Klubbat för:
110000 SEK
Utropspris
80 000-100 000 SEK
MARC CHAGALL
1887-1985
Aleko
Etsning och akvatint i färg, 1967. Signerad och numrerad Marc Chagall 239/300.
I. 47,0 x 52,5 cm, S. 55,5 x 69,0 cm.
LITTERATUR
Maeght 1206
Etching and aquatint in colors, 1967, signed and numbered.
567
2017-11-10