Marc Chagall, Ruth aux pieds de Booz
Klubbat för:
22000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
MARC CHAGALL
Ryssland/Frankrike 1887-1985
Ruth aux pieds de Booz
Färglitografi, 1960, signerad och numrerad Marc Chagall, 14/50.
I. 36 x 27 cm.
PROVENIENS:Galerie Pierre, Stockholm
UTSTÄLLD: Galerie Pierre, mars 1966, katalognr 36
LITTERATUR: Mourlot 248
568
2017-11-10