Pablo Picasso, Faun et Marin
Klubbat för:
34000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
PABLO PICASSO
Spanien 1881-1973
Faun et Marin
Färglitografi, Cannes 1956, signerad och numrerad Picasso 10/50. Tryckt på Japon ancien papper.
I. 64 x 53 cm S. 12 x 8,5 cm
LITTERATUR: Mourlot 284
.
Picasso Lithographe, del IV, av Fernand Mourlot (1964) medföljer
591
2017-11-10