Pablo Picasso, Tête de roi

Pablo Picasso, Tête de roi
Pablo Picasso, Tête de roi
Pablo Picasso, Tête de roi
Pablo Picasso, Tête de roi
Pablo Picasso, Tête de roi
Pablo Picasso, Tête de roi

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

PABLO PICASSO, efter
Spanien 1881-1973
Tête de Roi
Färglitografi efter en teckning, affisch 1951 för Nice Carnival, signerad och daterad i trycket samt signerad Picasso med blyerts, numrerad 636/700. Tryckt av Imprimerie de la Victoire, Nice.
I. 49 x 38,5 cm S. 55 x 44,5 cm
Colour lithograph after a drawing, 1951, poster for 1951 Nice Carnival, signed and dated in the plate, signed Picasso in pencil, numbered 636/700.

579

2017-11-10