Pelle Åberg, Clown med cello

Pelle Åberg, Clown med cello
Pelle Åberg, Clown med cello
Pelle Åberg, Clown med cello
Pelle Åberg, Clown med cello
Pelle Åberg, Clown med cello
Pelle Åberg, Clown med cello
Pelle Åberg, Clown med cello
Pelle Åberg, Clown med cello

Klubbat för:

24000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

PELLE ÅBERG
1909-1964
Clown med cello
Signerad Pelle Åberg. Olja på pannå, 55 x 46 cm.

PROVENIENS
Inköpt direkt från konstnären på tidigt 1960-tal
därefter vidare i arv till nuvarande ägare

499

2017-11-10