Sam Francis, Five Coral Screen
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
SAM FRANCIS
USA. 1923-1994
Five coral screen, 1972
Screenprint i färg på Arches 88 paper. Signerad och numrerad med blyerts Sam Francis 14/75. 77 x 97,5 cm.
Screenprint in colors on Arches 88 paper. Signed and numbered in pencil. 77 x 97.5 cm.
Printer's Proof aside from edition of 75. Gemini G.E.L., Los Angeles, pub.
571
2017-11-10