Sigurd Persson, tekanna, mässing

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

10 000-15 000 SEK

SIGURD PERSSON, tekanna, 1940-tal, unik, mässing med lockknopp i mahogny, handtaget klätt med flätat läder, höjd 22 cm

PROVENIENS
Gåva av Sigurd Persson 1946 till Marianne von Münchov.

36

2017-11-09