Stellan Mörner, Vaka i ljusa timmar

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

60 000-80 000 SEK

STELLAN MÖRNER
1896-1979
Vaka i ljusa timmar
Signerad Mörner. Olja på duk, 90 x 100 cm.
Utförd 1934

PROVENIENS
Trafikrestaurangen, Halmstad
Inköpt från ovanstående restaurang 1955, därefter i arv till nuvarande ägare

UTSTÄLLD
Köpenhamn 1934
Hallands museum 2 juli-27 augusti 1978

434

2017-11-10