Sten Blomberg, skåp

Sten Blomberg, skåp
Sten Blomberg, skåp
Sten Blomberg, skåp
Sten Blomberg, skåp
Sten Blomberg, skåp
Sten Blomberg, skåp
Sten Blomberg, skåp
Sten Blomberg, skåp

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

100 000-125 000 SEK

STEN BLOMBERG, skåp, firma David Blomberg, 1930-talets början, svartlackerat trä samt jakaranda, intarsia av metall med dekor av stiliserade flaskor och glas, handtag i matt stål, övre delen med barinredning bemålat i rött samt hyllor klädda i stål och med belysning, två lådor och utdragbar skiva, nedtill skåp med hyllor, höjd 150, 90 x 43 cm, smärre slitage, invändigt delvis senare bemålat

43

2017-11-09