Svenskt Tenn, bordslampfot

Svenskt Tenn, bordslampfot
Svenskt Tenn, bordslampfot
Svenskt Tenn, bordslampfot
Svenskt Tenn, bordslampfot
Svenskt Tenn, bordslampfot
Svenskt Tenn, bordslampfot
Svenskt Tenn, bordslampfot
Svenskt Tenn, bordslampfot
Svenskt Tenn, bordslampfot
Svenskt Tenn, bordslampfot

Klubbat för:

8500 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

BORDSLAMPFOT, Svenskt Tenn, Stockholm 1956, tenn, modellnummer 2592, stämplad med änglamärket Svenskt Tenn F9, höjd 45,5 cm, bucklor, smärre skador

HISTORIK
Formgiven 1956 med modellnummer 2592.

32

2017-11-09