Torsten Claeson, stolar, 6 st., furu

Klubbat för:

13000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

TORSTEN CLAESON, stolar, 6 st., Steneby Hemslöjd, 1930-tal, brunbetsad furu, höjd 86 cm, mindre slitage

UTSTÄLLD

LITTERATUR
Röhsska Konstslöjdmuseets Årsbok, utställning, Vår Bostad 1939, s. 88.

80

2017-11-09