Torsten Claeson, stolar, 6 st., furu
Klubbat för:
13000 SEK
Utropspris
18 000-20 000 SEK
TORSTEN CLAESON, stolar, 6 st., Steneby Hemslöjd, 1930-tal, brunbetsad furu, höjd 86 cm, mindre slitage
UTSTÄLLD
LITTERATUR
Röhsska Konstslöjdmuseets Årsbok, utställning, Vår Bostad 1939, s. 88.
80
2017-11-09