Torsten Renqvist, Ktonisk
Klubbat för:
28000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
TORSTEN RENQVIST
1924-2007
Ktonisk
Signerad och daterad T.R -61. Olja på duk, 140 x 166 cm.
UTSTÄLLD
Gummesons Konstgalleri, Stockholm, 1963, katalognr 273
Torsten Renqvist, Konstakademien, Stockholm 1963
431
2017-11-10