Torsten Renqvist, Ktonisk

Torsten Renqvist, Ktonisk
Torsten Renqvist, Ktonisk
Torsten Renqvist, Ktonisk
Torsten Renqvist, Ktonisk
Torsten Renqvist, Ktonisk
Torsten Renqvist, Ktonisk
Torsten Renqvist, Ktonisk
Torsten Renqvist, Ktonisk

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

TORSTEN RENQVIST
1924-2007
Ktonisk
Signerad och daterad T.R -61. Olja på duk, 140 x 166 cm.

UTSTÄLLD
Gummesons Konstgalleri, Stockholm, 1963, katalognr 273
Torsten Renqvist, Konstakademien, Stockholm 1963

431

2017-11-10