Ture Johansson, Mor och barn

Ture Johansson, Mor och barn
Ture Johansson, Mor och barn
Ture Johansson, Mor och barn
Ture Johansson, Mor och barn
Ture Johansson, Mor och barn
Ture Johansson, Mor och barn
Ture Johansson, Mor och barn
Ture Johansson, Mor och barn
Ture Johansson, Mor och barn
Ture Johansson, Mor och barn
Ture Johansson, Mor och barn
Ture Johansson, Mor och barn

Klubbat för:

11000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

TURE JOHANSSON
1912-1997
Mor och barn
Monogramsignerad. Terrakotta, höjd 26 cm.
.
Förlaga till skulptur i Vällingby, 1954
.
PROVENIENS
I nuvarande ägares familj sedan 1954

441

2017-11-10