Ulf Gripenholm, Mörk hängande
Klubbat för:
40000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
ULF GRIPENHOLM
född 1943
Mörk hängande
Signerad och daterad Ulf Gripenholm 1984. Olja på duk, 198 x 111 cm.
.
UTSTÄLLD
Ulf Gripenholm, Museet Kulturhuset Borås, 1985, katalognr 39
Galerie Belle, Carl-Johan Bolander, Västerås, utställning nr 295, 1987
460
2017-11-10