Zao Wou-Ki, Les Cerfs
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000-35 000 SEK
ZAO WOU-KI
Kina/Frankrike, 1921-2013
Les Cerfs
Färglitografi, 1952, signerad och numrerad Zao Wou-Ki 27/250. Editerad av Guilde de la Gravure.
I. 33 x 50 cm S. 38 x 56,5 cm
Colour lithograph, 1952, signed and numbered.
LITTERATUR: Rivière 78
590
2017-11-10