Zao Wou-Ki, Vol d´oiseaux
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
35 000-40 000 SEK
ZAO WOU-KI
Kina/Frankrike 1921-2013
Vol d´oiseaux
Färglitografi, 1954 (7 couleurs). Signerad och numrerad Zao Wou-Ki 26/95. Tryckt på BFK Rives papper.
I 58 x 44,5 cm. S. 65,5 x 50 cm.
Colour lithograph, 1954, signed and numbered.
LITTERATUR: Rivière 91
589
2017-11-10