Arkiv

Moderna - Page 39

Ingrid Dessau, matta, rölakan

Ingrid Dessau, matta, rölakan

Hans Olsen, barskåp,

Hans Olsen, barskåp, "Dan-Bar", 1960-tal

Barbro Nilsson,

Barbro Nilsson, "Tånga, gul", matta, MMF

Irma Kronlund, matta, KLH

Irma Kronlund, matta, KLH

Wiwen Nilsson collier guld

Wiwen Nilsson collier guld

Wiwen Nilsson, Collier sterlingsilver

Emile Gallé, vas, Frankrike

Emile Gallé, vas, Frankrike

Emile Gallé, vas, Frankrike

Emile Gallé, vas, Frankrike

Vicke Lindstrand,

Vicke Lindstrand, "Negress", vas, Kosta

Bertil Vallien,

Bertil Vallien, "Voyage", skulptur, Kosta 1989

Matta, rölakan, Sverige

Matta, rölakan, Sverige

Matta, rölakan, signerad

Matta, rölakan, signerad