Åke E:son Lindman, Palazzo Te
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000-35 000 SEK
ÅKE E:SON LINDMAN
född 1953
Palazzo Te, Mantua, Italy
Signerad och numrerad på etikett på baksidan Åke E:son Lindman, edition 2/5 1996/2011. Pigmentprint, bildstorlek 100 x 80 cm.
LITTERATUR:
Åke E:son Lindman: Pure Architecture, Bokförlaget Arena, avbildad sidan 41
PROVENIENS:
Konsthandeln, Konstnärshuset, Stockholm
324
2018-11-20