Amadé Barth, Rue Vergineau, Paris

Klubbat för:

32000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

AMADÉ BARTH
1899-1926
Rue Vergineau, Paris
Signerad och daterad -22. Olja på duk, 61 x 46 cm.

PROVENIENS: Beijers Auktioner, katalog 35, vårauktion 1989, katalognr 14

UTSTÄLLD: Minnesutställning, Färg och Form, Stockholm 1944
Minnesutställning, Göteborgs konstmuseum, 1952

275

2018-11-20