Anders Widoff, U.T. Ikea family

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-45 000 SEK

ANDERS WIDOFF
född 1953
U.T. Ikea Family
Signerad och daterad på baksidan Anders Widoff 1994. Olja på masonit, 37,5 x 24, 5 cm.

UTSTÄLLD:
"in och sen ut", Bohusläns Museum Uddevalla 1994
"Revir", Kulturhuset Stockholm 1994
(att) bära sig, Liljevalchs Konsthall 2005

LITTERATUR:
(att) bära sig, Liljevalchs Konsthall 2005, utställningskatalog, sid 44

341

2018-11-20