Anders Widoff, U.t. (kissing)
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
18 000-20 000 SEK
ANDERS WIDOFF
född 1953
U.t. (kissing)
Signerad och daterad Widoff -96. Olja på akrylglas, 50x40 cm.
UTSTÄLLD:
Art Forum Berlin, 1997
(att) bära sig, Liljevalchs konsthall, Stockholm 2005
LITTERATUR:
Liljevalchs konsthall: (att) bära sig - utställningskatalog, Stockholm 2005, avbildad sidan 87
353
2018-11-20