Anders Widoff, U.t. (kissing)

Anders Widoff, U.t. (kissing)
Anders Widoff, U.t. (kissing)
Anders Widoff, U.t. (kissing)
Anders Widoff, U.t. (kissing)
Anders Widoff, U.t. (kissing)
Anders Widoff, U.t. (kissing)

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

18 000-20 000 SEK

ANDERS WIDOFF
född 1953
U.t. (kissing)
Signerad och daterad Widoff -96. Olja på akrylglas, 50x40 cm.

UTSTÄLLD:
Art Forum Berlin, 1997
(att) bära sig, Liljevalchs konsthall, Stockholm 2005

LITTERATUR:
Liljevalchs konsthall: (att) bära sig - utställningskatalog, Stockholm 2005, avbildad sidan 87

353

2018-11-20