Axel Einar Hjorth, "Corall", bord, NK 1934
Klubbat för:
11000 SEK
Utropspris
15 000-18 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, "Corall", bord, Nordiska Kompaniet 1934, fanerat i sykomor och björk, skivan med geometriskt mönster, benen i svartbonad björk, brickmärkt NKR 37761 - C 26 5 34, höjd 50, diameter 80 cm, mindre skador
27
2018-11-20