Björn Dawid Dawidsson, 179585

Björn Dawid Dawidsson, 179585
Björn Dawid Dawidsson, 179585
Björn Dawid Dawidsson, 179585
Björn Dawid Dawidsson, 179585
Björn Dawid Dawidsson, 179585
Björn Dawid Dawidsson, 179585
Björn Dawid Dawidsson, 179585
Björn Dawid Dawidsson, 179585

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-35 000 SEK

BJÖRN DAWID DAWIDSSON
född 1949
"179585" - ur serien "P2", 1983
Signerad och daterad på baksidan Dawid 1984/2007. Pigmentprint, upplaga 3 + 2 ap, bildstorlek 61 x 76 cm.

Utställningar
Liljevalchs 2008, Stockholm.

Litteratur
Hybris 2008, ill. sid. 78
Dawid, This is a photograp, ill. sid. 177

367

2018-11-20