Björn Dawid Dawidsson, Ur serien Jobb/work
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000-35 000 SEK
BJÖRN DAWID DAWIDSSON
född 1949
Ur serien Jobb/work, modebild för Berliner Magazine 2001
Signerad och daterad Dawid. Pigment print, upplaga 5 + 2 ap, 100 x 82 cm.
PROVENIENS:
Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare
LITTERATUR:
Berliner Magazine 2001
315
2018-11-20