Björn Dawid Dawidsson, Ur serien Jobb/work

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-35 000 SEK

BJÖRN DAWID DAWIDSSON
född 1949
Ur serien Jobb/work, modebild för Berliner Magazine 2001
Signerad och daterad Dawid. Pigment print, upplaga 5 + 2 ap, 100 x 82 cm.

PROVENIENS:
Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare

LITTERATUR:
Berliner Magazine 2001

315

2018-11-20