Einar Jolin, Stilleben med blommor och äpple

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

EINAR JOLIN
1890-1976
Stilleben med blommor och äpple
Signerad och daterad Jolin 1968. Olja på duk, 41 x 33 cm.

PROVENIENS
Gåva av konstnären till nuvarande ägares föräldrar

254

2018-11-20