Eva STAEHR-NIELSEN,, golvurna

Eva STAEHR-NIELSEN,, golvurna
Eva STAEHR-NIELSEN,, golvurna
Eva STAEHR-NIELSEN,, golvurna
Eva STAEHR-NIELSEN,, golvurna
Eva STAEHR-NIELSEN,, golvurna
Eva STAEHR-NIELSEN,, golvurna
Eva STAEHR-NIELSEN,, golvurna
Eva STAEHR-NIELSEN,, golvurna
Eva STAEHR-NIELSEN,, golvurna
Eva STAEHR-NIELSEN,, golvurna

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

EVA STAEHR-NIELSEN, golvurna, Saxbo, stengods, dekor av stående trianglar i delvis relief, harpälsglasyr i grönt och brunt, djupstämplad SAXBO DENMARK 6, ristad signatur E. St. N, höjd ca 42,5, diameter nedtill ca 44 cm, smärre krakelyr, mindre nagg under fotringen

207

2018-11-20