Eva STAEHR-NIELSEN,, golvurna
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
EVA STAEHR-NIELSEN, golvurna, Saxbo, stengods, dekor av stående trianglar i delvis relief, harpälsglasyr i grönt och brunt, djupstämplad SAXBO DENMARK 6, ristad signatur E. St. N, höjd ca 42,5, diameter nedtill ca 44 cm, smärre krakelyr, mindre nagg under fotringen
207
2018-11-20