Gunnar Smoliansky, Södermannagatan, 1959
Klubbat för:
18000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
GUNNAR SMOLIANSKY
född 1933
Södermannagatan, 1959
Signerad på baksidan Gunnar Smoliansky, gelatinsilverfotografi, 27 x 18 cm.
PROVENIENS:
Konsthandeln, Konstnärshuset, Stockholm.
LITTERATUR:
Gunnar Smoliansky: One Picture at a Time, Steidl 2008, avbildad sidan 70.
328
2018-11-20