Nils Fougstedt, bord med tennskiva, Svenskt Tenn

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

NILS FOUGSTEDT, bord med tennskiva, Svenskt Tenn 1929, stomme av svartlackerat trä, nedtill med hylla, lös skiva av tenn med dekor av fyra fåglar i relief, stämplad med änglamärket Svenskt Tenn C8, höjd 67, 41 x 41 cm, skivan med slitage och fläckar

18

2018-11-20