Pablo Picasso, "Bird with worm", skål, 1952
Klubbat för:
12000 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
PABLO PICASSO, "Bird with worm ", skål, Frankrike 1952, dekor av fågel i svart och grönt, tillverkad i 500 exemplar, signerad EDITION PICASSO MADOURA PLEIN FEU, höjd 4, diameter 17 cm
PROVENIENS
Konstnären Harry Moberg (1927-2018)
LITTERATUR
Alain Ramié nr. 172
175
2018-11-20