Pablo Picasso, "Bird with worm", skål, 1952

Pablo Picasso,
Pablo Picasso,
Pablo Picasso,
Pablo Picasso,
Pablo Picasso,
Pablo Picasso,
Pablo Picasso,
Pablo Picasso,
Pablo Picasso,
Pablo Picasso,

Klubbat för:

12000 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

PABLO PICASSO, "Bird with worm ", skål, Frankrike 1952, dekor av fågel i svart och grönt, tillverkad i 500 exemplar, signerad EDITION PICASSO MADOURA PLEIN FEU, höjd 4, diameter 17 cm

PROVENIENS
Konstnären Harry Moberg (1927-2018)

LITTERATUR
Alain Ramié nr. 172

175

2018-11-20