Pablo Picasso, Tête de Jeune Garçon
Klubbat för:
110000 SEK
Utropspris
100 000-125 000 SEK
PABLO PICASSO
Spanien/Frankrike 1881-1973
Tête de Jeune Garçon
Litografi/Arches. Signerad Picasso, numrerad 47/50, daterad i plåten 7.11.45. I. 29 x 23 cm, S. 44 x 33 cm.
LITTERATUR: Bloch 378, Mourlot 8
270
2018-11-20