Paul Delvaux, Les Rivales
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
PAUL DELVAUX
Belgien 1897-1994
Les Rivales
Färglitografi, 1966, på Arches papper. Signerad och numrerad P Delvaux 12/75. I 65 x 50,5 cm.
PROVENIENS
Galleri Östermalm, Stockholm
LITTERATUR
Mira Jacob: Paul Delvaux Graphic Work, Rizzoli New York 1976, katalognr 5 (The Rivals)
268
2018-11-20