Paul Delvaux, Les Rivales

Paul Delvaux, Les Rivales
Paul Delvaux, Les Rivales
Paul Delvaux, Les Rivales
Paul Delvaux, Les Rivales
Paul Delvaux, Les Rivales
Paul Delvaux, Les Rivales
Paul Delvaux, Les Rivales
Paul Delvaux, Les Rivales

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

PAUL DELVAUX
Belgien 1897-1994
Les Rivales
Färglitografi, 1966, på Arches papper. Signerad och numrerad P Delvaux 12/75. I 65 x 50,5 cm.

PROVENIENS
Galleri Östermalm, Stockholm

LITTERATUR
Mira Jacob: Paul Delvaux Graphic Work, Rizzoli New York 1976, katalognr 5 (The Rivals)

268

2018-11-20