Robert Berghagen, byrå, Hantverket 1940-tal
Klubbat för:
12000 SEK
Utropspris
15 000-18 000 SEK
ROBERT BERGHAGEN, byrå, snickarmästare Carl Bergsten för Hantverket, 1940-tal, jakaranda, fronten med tre lådor, höjd 85, 85 x 43 cm, smärre slitage
LITTERATUR
Jämför byrå i katalog: Hantverket, Stockholm, 1941, s. 16.
101
2018-11-20