Robert Rauschenberg, Studies for Chinese
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
80 000-100 000 SEK
ROBERT RAUSCHENBERG
USA 1925-2008
Studies for Chinese Summerhall III
Färgfotografi. Signerad och numrerad 20/25 och daterad 84. Co-published by Gemini G.E.L., Los Angeles & Graphicstudio, Tampa, Florida. S. 223.2 x 76.2 cm
LITTERATUR:
Gemini G.E.L., 41.168
348
2018-11-20