Stig Lindberg, vas, Gustavsberg studio
Klubbat för:
5000 SEK
Utropspris
6 000-8 000 SEK
STIG LINDBERG, vas, Gustavsbergs studio 1950-tal, fajans, handmålad dekor av polykroma växter och blommor, signerad Gustavsberg studio SWEDEN 142.F.10 och målarsignatur för Sigrid Richter samt djupstämpel HANDDREJAD, höjd 29,5 cm
163
2018-11-20