Stig Lindberg, vas, Gustavsberg studio

Klubbat för:

5000 SEK

Utropspris

6 000-8 000 SEK

STIG LINDBERG, vas, Gustavsbergs studio 1950-tal, fajans, handmålad dekor av polykroma växter och blommor, signerad Gustavsberg studio SWEDEN 142.F.10 och målarsignatur för Sigrid Richter samt djupstämpel HANDDREJAD, höjd 29,5 cm

163

2018-11-20