Tove & Edward Kindt Larsen, sideboard

Klubbat för:

24000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

TOVE & EDVARD KINDT LARSEN, sideboard, AB Seffle Möbelfabrik, 1960-tal, teak, kopplad benställning av massiv teak, två pardörrar med bakomliggande lådor av ek, brännstämplat AB SEFFLE MÖBELFABRIK DESIGN M.A.A TOVE & EDVARD KINDT LARSEN MADE IN SWEDEN, höjd 90, 164x45 cm, delvis något blekt

104

2018-11-20