Wilhelm Kåge, "Surrea", vas, Gustavsberg
Klubbat för:
100000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
WILHELM KÅGE, "Surrea", vas, Gustavsberg, omkring 1940, stengods, delvis bemålad i svart, stämpelmärkt KÅGE GUSTAVSBERG, höjd 47 cm, några mindre retuscher, smärre krackelyr och missfärgning, smärre nagg
PROVENIENS:
Karin Björquist (1927-2018)
195
2018-11-20