Wilhelm Kåge, vas, Gustavsberg, Farsta

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

WILHELM KÅGE, vas, Gustavsberg studio 1946, Farsta, ristad dekor av rutnät, turkosblå glasyr, signerad KÅGE FARSTA P och Gustavsberg studio, höjd ca 22 cm, två obetydliga fotnagg, smärre krakelyr

189

2018-11-20